KONTAKT​

Maskinfabrikken Fuglsangs Eftf. A/S

Langerak 8

9220 Aalborg Øst

​​CVR: 33163665

Tlf: +45 9832 6066

E-mail: info@fuglsang-as.dk 

​Faktura skal sendes til invoice@fuglsang-as.dk

ÅBNINGSTIDER:

Alle hverdage ​7.00-15.00

​Fredag 7.00-14.30​

Bank oplysninger:

Reg: 9280
Konto: 1940106628

VAT No.: DK 33 16 36 65

Adm. direktør / Salg

Lars Christiansen​

lars@fuglsang-as.dk
Mobil:+45 2245 4231

Produktionschef
Christian Vinther Jørgensen
christian@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 4015 5100

Afdelingsleder, Maskinafdeling / Salg
Hans Jørgen Villumsen
hjv@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 4089 7966

Værkfører, Maskinafdeling
Lars Pedersen
lp@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 2966 0940

Afdelingsleder, Skæreafdeling
Jørn Dam
jd@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 4060 2282

Teamleder i skæreafdeling

Leo Christensen 

leo@fuglsang-as.dk
Mobil:+45 6142 2580

Projektleder, Offshore & Stålkonstruktion
Peter Dahl​
pd@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 2199 6714

Værkfører, Offshore & Stålkonstruktion
Michael Ørvad Jensen
michael@fuglsang-as.dk

Mobil: +45 2489 1676

Værkfører, Montageafdeling
Peter Søndermand
peter@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 2119 5505

Projekt/salg
Kjeld Aarup
kjeld@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 5175 6511

QHSE manager
Tom Juul
tom@fuglsang-as.dk

Mobil: +45 3073 7530

Dokumentansvarlig
Sonja Hvid Kristiansen
sonja@fuglsang-as.dk

Mobil: +45 2382 2604

Regnskabschef, Bogholderi og administration
Charlotte S. Munk
charlotte@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 6142 0247

Administrationsmedarbejder

Lise Hansen

lise@fuglsang-as.dk

Mobil: +45 9832 6066

Trainee/administration

Jessica Hallursdóttir Joensen

jessica@fuglsang-as.dk
Mobil: +45 9832 6066

MASKINFABRIKKEN FUGLSANGS EFTF. A/S​

Langerak 8, 9220 Aalborg Øst

ÅBNINGSTIDER:

Alle hverdage ​7.00-15.00

​Fredag 7.00-14.30​